Rangi

Poniżej spisaliśmy dla Ciebie Twoją „ścieżkę kariery” w The Knife. Jest to bardzo skrócony opis, czego możesz się spodziewać w pierwszych miesiącach obecności w Gildii. Pamiętaj, że żadne rangi nie są przypisywane na stałe. Nie ma u nas kumoterstwa. Liczy się przede wszystkim to, jakie korzyści przynosisz naszej Gildii – zarówno jako gracz, jak i kolega.

RECRUIT

Nazwa gildiowa Penknife.

To będzie Twoja pierwsza ranga w naszej Gildii. Jeżeli przejdziesz pozytywnie proces rekrutacji, czeka Cię
2-miesięczny okres próbny jako rekrut. Podczas tego okresu będziesz mógł zabłysnąć i przekonać Oficerów, że wymiatasz nie tylko na rozmowach rekrutacyjnych, ale również na raidach.

Z drugiej strony będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby odpowiedzieć sobie na pytanie –
Czy jesteśmy Tymi, których szukasz? Pamiętaj, że spędzisz z nami setki godzin gry – „…w zdrowiu i w chorobie” 😉 Jeżeli będziesz się źle czuł w naszym towarzystwie, cóż…nie warto się męczyć. Nie licz na to, że ludzie się zmienią.

Twoje obowiązki jako rekrut:
– Przestrzegać zasad gildii,
– Posiadać 100% frekwencję w trakcie swojego okresu próbnego.
– Być nienagannie przygotowanym do pełnienia swojej roli w raidzie: znajomość taktyk, komunikatywność, pełny pakiet consumable, weakaury, sumiennie przesimowana postać.

Celem okresu próbnego nie jest zdobycie itemów, lecz lepsze poznanie się obu stron. Możesz wymiatać postacią i mieć super logi. Ale jako rekrut będziesz miał najmniejszy priorytet do otrzymywania itemów. Dlatego od nowych osób oczekujemy gearu na poziomie aktualnego contentu mythic.

Nie przewidujemy przedłużenia okresu próbnego. Po okresie próbnym albo dostaniesz awans, albo podziękujemy Ci za wspólnie spędzony czas. Nie chcemy wstrzymywać Ciebie ani blokować miejsca dla innych. Sądzimy, że każdy we wszechświecie ma swoje idealne miejsce. Kwestia by nie przestawać go szukać.

RAIDER

Nazwa gildiowa – Knife.

Po okresie próbnym, jeżeli spodoba Ci się nasza Gildia oraz Ty będziesz spełniał nasze oczekiwania, otrzymasz awans na rangę Knife. Co to dla Ciebie będzie oznaczać? Przede wszystkim będziesz teraz uwzględniany w raidach progresowych. Możesz też liczyć na loot z bosów.

Progres oraz utrzymanie pozycji gildii na BL wymagać będzie od Ciebie dużej ilości czasu i energii na ciągłe doskonalenie się. Analiza logów i śledzenie aktualności na Icy-Veins oraz Wowhead mogą już nie wystarczyć. Warto, abyś wiedział, jak simować ustawienia Twojej postaci. Wymagamy od Ciebie tylko tyle i aż tyle.

Jako Knife będziesz pełnowartościowym członkiem naszej gildii. Będziesz progesować, zdobywać loot, zwiększać skila, możesz zostać nr 1 w swojej klasie na serwerze. Czyli czerpać z gry pełnymi rękoma oraz generalnie dobrze bawić się w dobrym towarzystwie. Na brak zajęć na pewno nie będziesz narzekać.

U nas nie ma kumoterstwa. Mamy proste ale bardzo zdrowe zasady. Jeżeli będziesz olewał swoje obowiązki, nie pomoże Ci nawet wieloletni staż w gildii. Jeżeli będziesz robił to, co do Ciebie należy – nie zabraknie dla Ciebie miejsca w raidzie.

OFFICER

Nazwa gildiowa Ashbringer.

Oficerowie mają chęci oraz umiejętności wykraczające poza ogarnięcie swojej własnej postaci. Stają się nimi gracze, którzy zdecydowali się wziąć jeszcze więcej pracy na swoje barki. Oprócz obowiązków i wymagań raidera, jako oficer będziesz musiał prowadzić raidy, zająć się rekrutacją, rozdawaniem lootu oraz generalnie zarządzaniem zasobami gildii.

Oficerowie mają takie same prawa do lootu jak Knife. Wyjątkiem może być loot, który nie wpływa na progres, np. mounty. Czyli ich jedyną nagrodą jest świadomość, że robią wszystko w swojej mocy, aby gildia sprawnie działała i rozwijała się w dobrym kierunku.

Oficer ma prawo reprezentowania spraw gildii na zewnątrz. Możesz z nimi kontaktować się w kwestii rekrutacji lub oficjalnych informacji o gildii.

W chwili obecnej oficerami są: Mazaw, Devu, Cízzar, Nickann, Kontra

GUILD MASTER


Nazwa gildiowa Blade Master

Krul jest tylko jeden. Dlatego na razie to stanowisko jest poza Twoim zasięgiem. Niemniej kto wie, co przyniesie przyszłość.

Otwarte drzwi
Krul chętnie wysłucha Twoich ciekawych uwag lub spostrzeżeń. Pamiętaj tylko, aby przedstawić je w zwięzłej formie. Max 60 sekund, najlepiej w według schematu „Problem/ Rozwiązanie/ Korzyści”. Jeżeli w danej chwili nie może ich z Tobą omówić, nie bierz tego osobiście do siebie. Prawdopodobnie ma „pożar” do ugaszenia. Jak tylko będzie spokojnie, wróci do Ciebie i dokończy rozmowę.

Ostatnie słowo
Uważamy, że w przypadku naszej gildii demokracja nie sprawdza się. Bliżej jest nam do sytuacji panującej na kilkudziesięcioosobowym statku. Rządzi Kapitan wspierany przez swoich oficerów. Dlatego w naszej gildii mamy ustrój feudalny z ludzką twarzą. Co to dla Ciebie oznacza? W razie problemów, jeżeli inne sposoby ich rozwiązania zawiodą, Krul ma ostatnie słowo. Przed podjęciem decyzji Krul może poradzić się swoich oficerów. Usłyszysz jego decyzję oraz uzasadnienie. Niemniej Krul nie będzie przekonywać Cię lub wykłócać się z Tobą. Krulowi to nie przystoi.

Krul ma na swojej głowie duuużo baaaaardzo ważnych dla gildii spraw. Dlatego uważaj, kiedy chcesz skorzystać z jego pomocy. Przed zawracaniem głowy Krulowi zapoznaj się ze wszystkimi zasadami gildii, spróbuj standardowych sposobów, skorzystaj z pomocy oficerów. Dopiero potem idź na audiencję. Pamiętaj też – nikt nie lubi skarżypyty 🙂

INNE


Mamy również inne rangi, które są obok standardowej „ścieżki kariery” naszej gidii.

Social
Jeżeli nie masz ciśnienia na progress i chcesz jedynie od czasu do czasu pofarmić raidy, ta ranga może być dla Ciebie. Jeżeli chcesz być w gildii dla samej zabawy oraz dobrej atmosfery ze znajomymi, to możesz starać się o przyjęcie jako „Socjal”.

Zazwyczaj tą rangę otrzymują osoby, które wcześniej brały czynny udział w życiu gildii (Raiderzy, Weterani, Oficerowie), ale z różnych powodów nie mają już czasu na progress. Drugą grupą są osoby, które mają wielu znajomych w gildii i chcą zasmakować dobrej atmosfery fanatyków Wow’a.

Jeżeli nie znasz nikogo w gildii, kto mógłby Ciebie zarekomendować, to jest bardzo mała szansa na otrzymanie tej rangi.

Alt – jak sama nazwa wskazuje, ranga ta przyznawana jest alternatywnym postaciom osób, które posiadają w gildii rangę Knife lub wyższą. Ułatwia to komunikację oraz pozwala ustalić ilość osób posiadających alty. Posiadanie altów w gildii (i altów w ogóle) nie jest obowiązkowe.

Mythic Alt – To ranga specjalna przyznawana zadbanym, przygotowanym do raidowania na poziomie Mythic altom. Mythic alty pełnią głównie funkcję rozrywkową; alt ten może być zabrany na Mythic po ukończeniu całego progresu, co pomaga uniknąć problemu wypalenia związanym z graniem/progresowaniem tego samego contentu przez kilka miesięcy na jednej postaci. Poza tym, że mają one stanowić odskocznię od grania mainami, postacie te mogą pomagać przy przeprowadzaniu split runów lub w wyjątkowych przypadkach mogą być zabrane na regularny progres. Posiadanie Mythic alta nie jest obowiązkowe.

Mythic alty posiadają wyższy prioryet do otrzymywania itemów niż Penknife, ale niższe niż Knife.

Jeżeli pasuje Ci takie podejście, zapraszamy na stronę rekrutacji.